Rycerze Mocy

Jedi Power Battles - walki na Miecze Świetlne w scenerii Star Wars Episode 1.

LucasArts już od ponad dziesięciu lat nieprzerwanie tworzy gry bazujące na wątkach zaczerpniętych ze świata Star Wars. W br. 2000 firma zamierza wprowadzić na rynek kilka kolejnych pozycji z serii, a wśród nich Star Wars Episode 1: Jedi Power Battles.

Tytuł ten powstaje w oparciu o wybrane wątki pochodzące z najnowszej ekranizacji "Gwiezdnych Wojen" zatytułowanej Episode 1: The Phantom Menace. W produkcie z gatunku action-adventure większy nacisk położono na akcję, niż na przygodę. Gra pozwoli nam wcielić się w wybranego Jasnego Rycerza Jedi (może to być m.in. młody Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn i Mace Windu) i stanąć w szranki ze złowieszczą Federacją Kupiecką wspieraną przez Ciemną Stronę Mocy. W finałowej batalii staniemy oko w oko z samym Darth Maulem, ale przedtem zostaniemy zmuszeni do pokonania całej rzeszy jego podwładnych. W walce z nieprzyjaciółmi pomoże nam nieodłączny Miecz Świetlny oraz specjalne przedmioty i zdolności - wśród tych ostatnich znajduje się także Moc, za pomocą której będziemy mogli np. regenerować nadwątlone siły witalne lub wyrywać przeciwnikom broń z rąk. Efektywność w walce determinuje nie tylko posiadany ekwipunek oraz zestaw umiejętności, ale także indywidualne cechy wybranej na początku postaci (różnią się one od siebie siłą, szybkością, wytrzymałością itp.).

Akcja gry rozgrywać się będzie w znanych z filmu lokacjach - otrzymamy więc możliwość zwiedzenia m.in. pustynnego obszaru planety Tatooine i bagien pokrywających powierzchnię Naboo. Całość oprawiona zostanie w dopracowaną trójwymiarową grafikę, której doskonałe uzupełnienie stanowić mają znakomite efekty dźwiękowe i charakterystyczna muzyka. Autorzy gry udostępnią nam także opcję multiplayer obsługującą maksymalnie cztery osoby.

Aktualnie Star Wars Episode 1: Jedi Power Battles planowana jest jedynie w wersji na konsolę Sega Dreamcast. Program znajdzie się na rynku najprawdopodobniej w trzecim kwartale bieżącego roku.