Rynek gier przerósł muzyczny w Wielkiej Brytanii

O tym, że gry stają się coraz bardziej popularne, wie już niemal każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego wzrostu. Jeden z opublikowanych właśnie raportów potwierdził dominację branży growej nad muzyczną na rynku brytyjskim.

Najnowszy raport Screen Digest wyraźnie uwidacznia, jak potężny robi się rynek gier. Analitycy postanowili porównać go do branży muzycznej. Wyniki są zatrważające dla tej drugiej.

Okazuje się, że po raz pierwszy w historii branża gier pokonała muzyczną. Co więcej, zrobiła to znacząco i ze świetnymi prognozami na przyszłość. Wnioski te oparte zostały na podstawie obserwacji rynku w Wielkiej Brytanii.

Zobacz również:

  • Odbierz darmowe gry od twórców Dying Light
  • Google na celowniku niemieckich kontrolerów - chodzi o obrót danymi

Analitycy, pomimo tego wielkiego osiągnięcia, ciągle podkreślają, że tak naprawdę to dopiero początek. Przewidują oni jeszcze większy wzrost sprzedaży gier na rynku brytyjskim. Ma się to stać za sprawą "udomowienia" konsol, które są dopiero w fazie adaptacyjnej.

Według raportu, rynek gier na Wyspach wzrósł w obecnym roku o 19% i osiągnął zysk rzędu 1517.8 miliona funtów. Branża muzyczna musiała pogodzić się ze stratą 17,3% i zyskami 1161.6 miliona funtów. Prognozy Screen Digest dla rynku gier na następny rok przewidują szybkie doganianie, silnej jak na razie, branży filmowej.