Rynek sprzętu VR coraz atrakcyjniejszy

Logitech zapowiedział oficjalnie wejście na rynek VR (wirtualnej rzeczywistości). Nie zamierza jednak zaoferować własnych gogli, lecz towarzyszące im akcesoria.

Rynek wirtualnej rzeczywistości z pewnością ma ogromny potencjał. Dla wszystkich zwolenników tej technologii ważne jest, aby zaangażowało się w jego rozwój jak najwięcej firm i to zarówno ze strony producentów sprzętu, jak i twórców gier. Dzisiaj mamy już oficjalne potwierdzenie, że zamierza to zrobić Logitech oraz nieoficjalne doniesienia na temat planów Apple.

Logitech - nie chodzi o okulary

W wywiadzie udzielonym Financial Times, szef Logitecha, Bracken Darrel, zapowiedział jednak, że nie ma zamiaru wprowadzać do oferty gogli VR takich jak np. Oculus Rift, lecz dostarczać akcesoria mające z nimi współpracować.

Logitech - jeszcze nie teraz

Wydaje się to dosyć zaskakujące ponieważ zarówno wspomniany sprzęt Facebooka, jak i np. HTC Vive sprzedawany będzie z własnym kontrolerem. Logitech jednak oczywiście o tym wie i bierze pod uwagę. Z wypowiedzi Darrela wynika, że zamierza w związku z tym poczekać aż rynek VR się rozrośnie dostarczając akcesoria dla drugiej (a może nawet dla trzeciej) generacji obecnie debiutujących gogli.

Apple wkroczy do gry?

Jak już wspomnieliśmy, rynek VR ma ogromny potencjał. Wydaje się więc pewne, że w końcu poważnie zainteresuje się nim firma Apple. Financial Time twierdzi, że zrobiła to już kilka miesięcy temu, kiedy powołała do prac sekretny zespół mający opracować "jabłkowe" gogle VR. Warto podkreślić, zrobiła to z wielkim rozmachem. W skład wspomnianego zespołu weszło bowiem ponoć kilkaset osób. Zapewne jest wśród nich zatrudniony niedawno przez Apple Doug Bowman, ekspert od interfejsów 3D.