Rysunkowa sieć

Twórca kreskówki "The Simpsons" zgodził się stworzyć serię animowanych filmów w technologii Shockwave.

James L. Brooks, twórca popularnej kreskówki "The Simpsons", podpisał umowę z Macromedią na stworzenie serii animacji w promowanej przez firmę technologii Shockwave. Premiera nowej serii jest przewidziana na jesień bieżącego roku. Brooks ma zagwarantowaną w kontrakcie pełną kontrolę artystyczną nad swoim dziełem.

J. L. Brooks jest kolejną znaną postacią, pozyskaną przez Macromedię. W ubiegłym tygodniu firma zakupiła wyłączne prawa do najbardziej znanych skeczy brytyjskiej grupy Monty Python oraz podpisała umowę z Joe Shieldsem, twórcą animowanego przeboju "Joe Cartoon". W ciągu ostatniego półrocza kontrakty z firmą zawarli także twórcy "South Park", Matt Stone i Trey Parker oraz reżyser "Batmana" czy "Jeźdźca bez głowy", Tim Burton.

Animacje Stone'a i Parkera miały pojawić się na internetowej stronie firmy jeszcze w tym miesiącu, ale ostatnio ogłoszono opóźnienie premiery. Nowa seria Tima Burtona, "Stain Boy", dostępna jest już w wersji beta. Oprawa graficzna witryny Shockwave'a zmieniła się, uruchomiono także wiele dodatkowych usług. W części muzycznej pojawił się MixMaker, program umożliwiający tworzenie remiksów, utworów takich popularnych artystów, jak Moby czy Britney Spears.

Wszystko to jest dowodem nowego trendu polegającego na angażowaniu uznanych twórców dla potrzeb rozrywki online. W tym tygodniu także Digital Entertainment Network podpisało umowę z reżyserem "Ace Ventura" Steve Oedekerkiem na stworzenie serii produktów dla DEN.