Ryu Hayabusa zmierza na przenośną platformę Sony

Ninja Gaiden Sigma Plus jest konwersją gry Ninja Gaiden Sigma z PlayStation 3, będącej jednocześnie remake'iem Ninja Gaiden Black, która z kolei jest udoskonaloną wersją pierwszej odsłony… Eh, może zacznę jeszcze raz.

Tecmo Koei oznajmiło, że zwolennicy szatkowania mogą ponownie załapać się na danie główne ich menu, czyli trzykrotnie już odgrzewany, zbutwiały kotlet podany z myślą o posiadaczach PlayStation Vita. Ninja Gaiden Sigma Plus to nic innego, jak usprawniony port pierwszej części "Sigmy" z PlayStation 3. Znaczącej zmianie ulegnie rzecz jasna sterowanie, które w tym przypadku zostanie specjalnie dostosowane do możliwości konsolki. Aby dodatkowo ułatwić życie użytkownikom handhelda, deweloper zdecydował się zaimplementować tryb Hero Mode z Ninja Gaiden 3, dzięki czemu gracze mogą liczyć na wsparcie w trudnych sytuacjach używając automatycznych bloków i uników.

Premierę w Japonii zaplanowano na luty 2011 r. O wydaniu Ninja Gaiden: Sigma Plus w Europie nie wiadomo jak na razie nic. Można jedynie zakładać, że jeśli gra będzie gotowa na początku przyszłego roku to Tecmo postanowi wypuścić ją na Starym Kontynencie jako tytuł premierowy PS Vity.