Rywal dla AutoMapy?

Kolejny polski program nawigacyjny do palmtopów już wkrótce ujrzy światło dzienne.

Najlepszy do tej pory system nawigacyjny z mapą Polski – AutoMapa - wkrótce zyska poważnego konkurenta. Jest nią aplikacja do palmtopów z systemem Pocket PC firmy Imagis. Producent do tej pory specjalizował się w tworzeniu map do systemów nawigacyjnych, m. in. firmy Garmin, oraz przygotował na zlecenie TeleAtlasu mapy do komputerów montowanych w BMW i mercedesach.

MapaMap pokazuje aktualną pozycję użytkownika i wraz z poruszaniem się pojazdu przesuwa ją. Dysponuje – według informacji producenta - planami aż 250 miast oraz adresami 28 tysięcy punktów użyteczności publicznej. Program wyznacza trasę pomiędzy dwoma wybranymi punktami lub między aktualnym położeniem a adresem docelowym. MapaMap potrafi wyszukać najszybszą bądź najkrótszą drogę. Poprowadzi do celu w sposób niewymagający spoglądania na palmtop, ponieważ wszelkie informacje o trasie podaje głosowo. Jeśli prowadzący pojazd pojedzie niezgodnie ze wskazówkami MapaMap, program wyliczy nową trasę.

Program powinien się ukazać pod koniec wakacji, jednak Imagis zaznacza, że premiera może zostać przesunięta. Trwają pracę nad poprawieniem wszelkich wad i gdy to nastąpi, zgodnie z obietnicami firmy Imagis otrzymamy MapaMap do przetestowania, a rezultaty przedstawimy niezwłocznie naszym czytelnikom.