Rywal iPoda to MS Zune?

Przygotowywany przez Microsoft konkurent iPoda (odtwarzacz multimedialny, który trafić ma na rynek pod koniec 2006 r.) najprawdopodobniej nazywał się będzie Zune - informuje serwis Gizmodo, który opublikował również pierwsze zdjęcia tego urządzenia.

Rywal iPoda to MS Zune?

Odtwarzacz Zune (fot. Gizmodo.com)

Autor artykułu opublikowanego w Gizmodo opisując Zune powołuje się na informacje uzyskane od anonimowego informatora (najprawdopodobniej pracownika Microsoftu lub jednej z firm współpracujących z koncernem).

Na razie wiadomo, że urządzenie odtwarzało będzie pliki audio (być może również wideo) oraz zdjęcia. Nie potwierdziły się wcześniejsze plotki, z których wynikało, że na odtwarzaczu będzie również można uruchamiać gry - informator Gizmodo donosi, że w menu urządzenia nie ma pozycji "Gry".

Warto przypomnieć, że wraz z urządzeniem Microsoft zamierza zaprezentować własny internetowy serwis muzyczny - koncern prowadzi aktualnie negocjacje w tej sprawie z koncernami fonograficznymi. Rozpoczęcie sprzedaży Zune oraz uruchomienie owego serwisu najprawdopodobniej nastąpi pod koniec bieżącego roku.

Microsoft na razie nie potwierdza powyższych doniesień - zdaniem przedstawiciela koncernu, wszystkie informacje o odtwarzaczu to tylko spekulacje i plotki.

Więcej informacji: Gizmodo.com.