Rywalka Lary grywalna!

Kolejna ciekawa wiadomość dotycząca Tomb Raider: Legend. Tym razem kilka słów o nowej bohaterce - nieziemsko pięknej Amandzie

Rywalka Lary grywalna!

Amanda Evert

Jak od pewnego czasu wiadomo główną przeciwniczką Lary Croft ma być jej dawna przyjaciółka Amanda Evert.

Była ona ułożoną studentką antropologii, do której niecodziennych zainteresowań należały spirytualia, rytuały, religie oraz czarna magia.

Marzeniem kobiety było uzyskanie mocy ze starożytnych i zapomnianych artefaktów, aby wyznaczyć nową epokę w dziejach ludzkości. Lara nie traktowała poważnie zwierzeń przyjaciółki i pomiędzy obiema bohaterkami dochodziło do intelektualnych potyczek.

Taki stan rzeczy przerwała rzekoma śmierć Amandy podczas ekspedycji w Peru, kiedy przyjaciółki wraz z ekspedycją prowadziły badania grobowca królowej Tiwanaku. Wyprawę przeżyła tylko Lara, reszta ekipy zginęła z powodu pradawnego monstrum. Amanda miała również ponieść śmierć - przywalona głazami z zawalającego się pomieszczenia...

Okazało się jednak, że przeżyła, i jak można się domyślić, żywi do Lary uraz lub wręcz nienawiść. Uczucia te pogłębia fakt, że dawne przyjaciółki szukają tego samego zaginionego artefaktu o ogromnej mocy.

Amanda Evert nie jest jednak jedną z wielu zwykłych postaci na jakie natykamy się w trakcie naszych przygód. Po zakończeniu rozgrywki pojawi się bowiem możliwość powtórzenia zabawy z jej perspektywy!

Miejmy nadzieję, że zamiana ta nie będzie jedynie zamianą modeli. Bo choć obie panie są piękne, to jednak - jak wiadomo - piękno to nie wszystko.

Na odpowiedź niestety przyjdzie nam czekać prawdopodobnie aż do premiery gry, która nastąpi 7 kwietnia.