Rząd Jej Królewskiej Mości gubi dane

Brytyjska Driving Standard Agency przyznała się do zgubienia danych osobowych ponad 3 milionów kandydatów na kierowców. Rzecznik prasowa Agencji, Ruth Kelly, stwierdziła, że w maju bieżącego roku DSA została poinformowana prze firmę z Iowa (która zarządzała danymi) o zagubieniu dysku twardego.

Znajdowały się na nim dane osobowe osób, które pomiędzy wrześniem 2004 a kwietniem bieżącego roku miały przystąpić do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy. Wśród danych znajdowały się informacje o nazwiskach, adresach, e-mailach i numerach telefonicznych tych osób.

Na szczęście nie było tam informacji o kartach kredytowych, kontach bankowych, numerach praw jazdy czy numerach ubezpieczenia społecznego. Ponadto, jak zapewniła Kelly, informacje zostały zapisane w specyficznym formacie używanym przez systemy firmy, która nimi zarządzała. Nie ma więc ponoć niebezpieczeństwa ich odczytania.

To kolejna poważna wpadka brytyjskich władz. Kelly odpowiadała na pytania dotyczące zgubienia przez Northern Ireland Driver and Vehicle Agency danych dotyczących 7600 kierowców. Niedawno doszło też do wycieku informacji na temat 25 milionów osób otrzymujących zasiłki na dzieci i starających się o takie zasiłki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: