Rząd w Rosji rezygnuje z iPadów i kupuje tablety Samsunga

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie członkowie rządu dostali od państwa iPady. W taki sam sprzęt zostali wyposażeni ich koledzy z Rosji. Tablety mają służyć im jako narzędzie pracy, ale okazuje się jednak, że Kreml nie ufa już amerykańskiej firmie i chce wycofać urządzenia Apple z obiegu. W zamian za to minister telekomunikacji wyposaży rosyjskich polityków w tablety wyprodukowane przez koreańskiego Samsunga.

Tablety marki Apple były wyposażeniem rosyjskich polityków, ale Rosja rezygnuje ze sprzętu Apple. O tej decyzji poinformował Nikolai Nikiforov, minister telekomunikacji. Powodem tej decyzji jest obawa przed inwigilacją ze strony Stanów Zjednoczonych, a rosyjscy technicy nie mieli możliwości odpowiedniego zabezpieczenia urządzeń amerykańskiego producenta, który stosuje w swoich tabletach zamknięte oprogramowanie.

Tablety Apple mają zastąpić urządzenia produkcji Samsunga, które są znacznie bardziej podatne na modyfikacje. W przeciwieństwie do iPadów, było możliwe przygotowanie ich do pracy z poufnymi dokumentami. Jak twierdzi Nikolai Nikiforov, tablety z Korei zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa, co sugeruje, że iPady nie spełniają norm.

Zobacz również:

Rząd w Rosji rezygnuje z iPadów i kupuje tablety Samsunga

Nikolai Nikiforov zaprzeczył przy tym, żeby wymiana tabletów miała jakikolwiek związek z sytuacją na Ukrainie, ze względu na którą Rosję mogą dotknąć sankcje ze strony państw zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych. Ciekawe też, czy podobny ruch wykona polski rząd, gdy zakupione dla posłów iPady 2 staną się już przestarzałe do dalszej pracy i trzeba będzie wymienić urządzenia na nowszy model.

źródło: businessinsider.com