Rzut oka na Makowe laboratorium Microsoftu

David Weiss, pracownik działu Mac Business Unit (MBU) w firmie Microsoft, przygotował unikalną podróż wirtualną, w czasie której możemy zobaczyć setki Macintoshy używanych do codziennej pracy przez zespół MBU.

Microsoft wykorzystuje praktycznie wszystkie konfiguracje Macintoshy do testowania programu Microsoft Office w wersji na Maka. Jako podstawowe systemy tworzenia kopii zapasowych używane są serwery Xserve z macierzami RAID Xsan.

Do zarządzania zestawem komputerów, który obejmuje między innymi 150 połączonych Maców mini, używany jest program Apple Remote Desktop. Za jego pomocą można szybko zainstalować obraz dowolnego systemu operacyjnego. W zespole MBU istnieje także oddzielna komórka służąca do testowania współpracy różnych drukarek z aplikacjami Office. Sterowanie wszystkimi drukarkami odbywa się poprzez serwer wydruków w postaci Power Maca.

Ponieważ dział MBU istnieje już od wielu lat, w jego zasobach znajduje się kolekcja wszystkich modeli komputerów oferowanych przez Apple'a w całej swojej historii. Niestety, nie wszystkie z nich są wystawione na widok publiczny, gdyż zostały oddane do przechowalni w celu zwolnienia miejsca.

Więcej informacji: strona Davida Weissa