S.T.A.L.K.E.R. 2 zapowiedziany

Jedna z najbardziej oryginalnych gier ostatnich lat doczeka się kontynuacji. I choć o kontynuacji STALKERA nie wiadomo jeszcze niczego konkretnego, to sama zapowiedź gry na pewno sprawiła, że serca milionów wielbicieli elektronicznej rozrywki zaczęły bić w przyspieszonym tempie.

S.T.A.L.K.E.R. 2 zapowiedziany

Gracze znów odwiedzą Czarnobyl?

Wydany w 2007 S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl pozwalał nam się wcielić w tytułową postać, która przemierzała rozległe tereny wokół zniszczonej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Na graczy czekał duży, otwarty świat, niezła fabuła i przede wszystkim świetna atmosfera. To wystarczyło, by dzieło ukraińskiego studia GSC Game World trafiło w ręce czterech milionów fanów elektronicznej rozrywki. Gra doczekała się także dwóch dodatków - Czyste Niebo i Zew Prypeci.

Teraz zapowiedziano natomiast kontynuację podstawowej wersji gry. Niestety, oprócz tego, że rozpoczęto nad nią prace, nie wiadomo niczego konkretnego na jej temat. Studio GSC zdradziło jedynie, że orientacyjna data premiery S.T.A.L.K.E.R. 2 to rok 2012. Produkcja ta będzie multiplatformowa, ale i w tym przypadku nie zdradzono, co to konkretnie oznacza. Można jednak zakładać, że w akcji sprawdzą ją posiadacze pecetów i konsol Xbox 360 oraz Playstation 3.

Zobacz również:

  • Stalker 2 grą na setki godzin. Twórcy ujawniają szczegóły na temat rozgrywki
  • Stalker 2 – premiera, rozgrywka, platformy. Wszystko co wiemy na temat gry [21.07.2021]