S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky 29 sierpnia

GSC Game World, twórcy gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, podali oficjalną datę premiery dodatku zatytułowanego S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky. Gra ukaże się na rynku 29 sierpnia tego roku.

STALKER: Clear Sky, to prequel wielkiego hitu 2007 roku, słynnego STALKER: Cień Czarnobyla. Akcja Clear Sky rozgrywa się jeszcze przed wydarzeniami znanymi z podstawowej wersji gry.

S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky oznacza mnóstwo nowości. Już teraz wiadomo, że świat gry ma być bardziej wrogi i skażony od tego znanego z "jedynki". Autorzy zapowiadają, że zwiększy się także obszar rozgrywki - wstępnie zaplanowano rozszerzenie terenu o około 50%.

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky 29 sierpnia

Co ciekawe, do dyspozycji graczy oddana zostanie możliwość wejścia w sojusz z jedną z ośmiu frakcji. Nie będzie to wprawdzie obowiązek, ale wykonywanie zadań dla poszczególnych organizacji ma być bardzo opłacalne. Oczywiście nie zabraknie również negatywnych skutków takich decyzji...

Clear Sky to także nowe lokacje, możliwości, usprawnienia grafiki i interfejsu oraz poprawiona mechanika. Twórcy gry zapowiadają również, że gra będzie w pełni wykorzystywać biblioteki DirectX 10.

Gra pojawi się w Polsce w trzecim kwartale tego roku, w sugerowanej cenie 99,90 złotych. Więcej informacji o rodzimym wydaniu zostanie podanych w najbliższym czasie.