S.T.A.L.K.E.R musi wyjść w terminie!

Takie ultimatum postawił wydawca gry, autorom oczekiwanej od kilku lat, lecz ciągle pozostającej w produkcji grze-widmo: #S.T.A.L.K.E.R#. THQ zamierza wreszcie skończyć z przekładaniem premiery i wydać grę w terminie, czyli jeszcze w tym roku.

S.T.A.L.K.E.R musi wyjść w terminie!

STALKER

Nie mamy jednak wcale powodów do zadowolenia - ta decyzja oznacza, iż gra trafi do sklepów nawet wtedy, gdy nie będzie jeszcze w pełni gotowa! Przerwane zostaną także prace nad nowym engine graficznym, nieznacznie dopieszczony zostanie tylko obecny silnik.

Programiści zajmujący się tym zostali już przeniesieni do innych projektów. Screeny z gry nawet teraz nie budzą wielkiego entuzjazmu. Przypuszczalnie okaże się więc, że całość będzie już lekko przestarzała graficznie w momencie swej premiery.

Zobacz również:

  • Stalker 2 grą na setki godzin. Twórcy ujawniają szczegóły na temat rozgrywki

S.T.A.L.K.E.R nadrabiać ma wszystko świetną grywalnością, aczkolwiek i w to można teraz wątpić. Zwykle produkcje wydawane na siłę, aby tylko dotrzymać terminu, pełne są wszelakiej maści wkurzających bugów i niedoróbek, psujących całą radość z grania.

Oby tylko nie było tak i w tym wypadku. W każdym bądź razie przyszłość tego świetnie zapowiadającego się FPS-a, rysuje się w coraz to ciemniejszych barwach.