S.T.A.L.K.E.R. ponownie opóźniony

Firma THQ - wydawca gry - poinformowała o przesunięciu daty premiery gry nie podając jej nowego terminu.

Mimo, że gra jest już w zasadzie ukończona wydawca postanowił przesunąć na bliżej nieokreślony termin, zapowiadaną wcześniej na maj tego roku premierę. Opóźnienie spowodowane jest prawdopodobnie pracami nad optymalizacją gry do pełnego wykorzystania możliwości procesorów AMD Athlon64.

S.T.A.L.K.E.R: Shadow Of Chernobyl, który tworzy zespół z ukraińskiego studia GSC jest taktyczną strzelaniną FPP osadzoną w bliżej nieokreślonej przyszłości. Akcja gry toczy się w okolicy elektrowni atomowej w Czarnobylu, która po raz drugi ulega awarii. Tereny wokół Czarnobyla zostają silnie skażone, a ludzie, którzy znaleźli się w tej strefie ulegają mutacjom, i przekształcają się w krwiożercze i niebezpieczne bestie. Strefa wciąż rośnie i mimo wysiłków i zaangażowania armii nikt nie jest w stanie powstrzymać jej ekspansji. Znaleźli się jednak ludzie, którzy mimo zagrożenia, postanowili zbadać Strefę, aby odkryć źródła anomalii.

Już wkrótce okazuję się, że rozwojem mutacji w skażonej strefie, kieruje jakaś nieznana siła, która dąży do zagłady ludzkości. Powstaje elitarny oddział ludzi, zwanych Stalkerami, którzy postanowili za wszelką cenę powstrzymać przemiany zachodzące w strefie - gracz wcieli się w jednego z nich.


Zobacz również