S3 Chrome 400 ULP - gry i HD nawet w mininotebookach

S3 Graphics wprowadza na rynek serię układów graficznych Chrome 400 Ultra Low Power (ULP). Modele z linii Chrome 430 ULP podczas pracy pobierają zaledwie 7 W mocy, czyli - jak deklaruje producent - znacznie mniej niż układy konkurencyjne.

Chrome 400 ULP są kompatybilne z DirectX 10.1, umożliwiają też wykorzystanie sprzętowej akceleracji podczas odtwarzania filmów HD. Układy pozwalają na uruchomienie interfejsu Aero w systemie Windows Vista.

Chrome 400 ULP ma idealnie pasować do mininotebooków, w których ze względu na pobór mocy dotychczas stosowano rozwiązania zintegrowane. Chipy są już gotowe, producent dostarcza je wybranym producentom notebooków, w tym Fujitsu.

Układ występuje w trzech wersjach:

-- Chrome 430 ULP zaprojektowano z myślą o najmniejszych notebookach, jego całkowity pobór mocy to 7 W.

-- Chrome 435 ULP jest nieco wydajniejszy, ale jego zapotrzebowanie na energię elektryczną jest większe. Przedstawiciele firmy deklarują, że wskaźnik wydajności układu do pobieranej mocy jest o 40 procent wyższy niż osiąga konkurencja.

-- Chrome 440 ULP ma zapewniać szybkość o 60 procent wyższą niż odpowiadające mu produkty innych firm. Sprzęt pozwala na odtwarzanie obrazu HD 1080p, a także dwustrumieniowego Blu-ray.

Kompatybilność

Najważniejsze parametry techniczne S3 Graphics Chrome 400 ULP w skrócie:

-- Kompatybilność z Microsoft DirectX 10.1.

-- Technologia wideo ChromotionHD umożliwiająca akcelerację H.264, MPEG-2, MPEG-

4, VC-1, WMV-HD, AVS i AVC.

-- Technologia S3 Graphics PowerWise odpowiadająca za zarządzanie poborem mocy układu graficznego.


Zobacz również