S3 Graphics: program Corel WinDVD w zestawie z kartą graficzną

Na mocy porozumienia zawartego między firmami S3 Graphics i Corel do kart graficznych zbudowanych w oparciu o układy z serii Chrome 400/500 będzie dołączany program Corel WinDVD. Pozwoli on w pełni wykorzystać możliwości tych urządzeń w zakresie odtwarzania materiałów wideo o wysokiej rozdzielczości.

Karty graficzne firmy S3 Graphics wyposażone w układy z serii Chrome 400/500 wykorzystują technologię ChromotionHD 2.0. Zapewnia ona sprzętową obsługę takich standardów kodowania materiałów wideo jak H.264, MPEG-2 i VC-1, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na moc obliczeniową procesora. W połączeniu z programem Corel WinDVD technologia ta umożliwi użytkownikom komfortowe oglądanie filmów o wysokiej rozdzielczości, zarejestrowanych między innymi na płytach Blu-ray.

Posunięcie firmy S3 Graphics ucieszy przede wszystkim osoby poszukujące interesujących rozwiązań na potrzeby budowy komputerów typu HTPC (Home Theater PC). Warto przypomnieć, iż w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nowej, niskoprofilowej karcie z układem S3 Chrome z serii 500, przeznaczonej dla takich odbiorców.