S3 prezentuje nowy odtwarzacz MP3

Odtwarzacz następnej generacji wykorzystuje nowy format audio, który pozwala skompresować pliki muzyczne dwa razy bardziej niż MP3.

Nowy odtwarzacz - D'music Mini - wspiera format muzyczny Windows Media, który może "spakować" pliki muzyczne do wielkości o połowę mniejszej niż plik MP3. Odtwarzaczowi wyposażonemu w 64 MB stałej pamięci pozwala to przechowywać do 2 godzin muzyki, zamiast 1 godziny przy użyciu formatu MP3. Pozostałe firmy produkujące , włącznie z Creative Labs, także ogłosiły plany wykorzystania formatu Windows Media, ale S3, jako pierwsza, zademonstrowała wykorzystanie tej technologii w działającym produkcie.

Urządzenie nazywa się D'music Mini i promowane jest jako "jeden z najmniejszych odtwarzaczy MP3 na świecie". Miniaturowy produkt 5,6x5x2 cm waży ok. 50 g i zaprojektowano go z myślą o noszeniu na szyi, "jak gadżet ze świata mody". Nowe urządzenie S3 wspiera formaty MP3, MPEG 2.5 i G.723 oraz wyposażone jest w zabezpieczenia, uniemożliwiające korzystanie z plików "załadowanych" na inny odtwarzacz, co pomaga w ochronie praw autorskich.

Do sklepów D'music Mini trafi w pierwszym kwartale 2000 roku w cenie 139 USD. Oprócz D'music Mini, S3 zapowiedziało premierę playera D'music CD odtwarzającego zarówno zwykłe płyty CD, jak i pliki MP3 (pojemność: do 200 plików MP3). Próbne egzemplarze D'music CD mają być dostępne w grudniu w cenie 299 USD.

Więcej informacji: www.S3.com/ www.pineusa.com/