S500 - nowość od Sony Ericsson

W ofercie koncernu Sony Ericsson pojawi się wkrótce nowy model telefonu komórkowego - oznaczony symbolem S500. Urządzenie, które waży niespełna 100 g, wyposażono w wysuwaną klawiaturę.

Sony Ericsson S500

Sony Ericsson S500

Telefon obsługuje cztery zakresy GSM (850/900/1800/1900) oraz technologie EDGE i GPRS. Wyposażono go w 2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QVGA (240 x 320 punktów), wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości dwóch megapikseli oraz czterokrotnym zoomem cyfrowym. Telefon ma 12 MB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć korzystając z kart pamięci Memory Stick Micro.

Urządzenie wyposażono także w obsługę Bluetooth, funkcję odtwarzania plików audio (obsługiwane formaty to MP3/AAC/AAC+/eAAC+), możliwość rejestrowania sekwencji wideo oraz pakiet gier i aplikacji Java. Co ciekawe, telefon dysponuje zestawem motywów (czyli m.in. tapet), które zmieniają się w zależności od pory dnia.

W zestawie z telefonem nabywca otrzyma m.in. słuchawki stereofoniczne, oprogramowanie do konwertowania muzyki i synchronizowania danych z komputerem PC, a także niezbędne okablowanie (m.in. kabel USB).

Sony Ericsson mierzy 99 x 47 x 14 mm i waży 94 g. Urządzenie dostępne będzie w dwóch kolorach - żółtym i ciemnozielonym. Wbudowany akumulator wystarczy na 9 godzin rozmowy i 370 godzin pozostawania w stanie czuwanie. Ceny telefonu na razie nie podano.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.