SARS vs. Computex - 1:0

Tegoroczne targi Computex na Tajwanie zostały bezterminowo przełożone. Powodem jest rozprzestrzeniający się w zastraszającym tempie wirus SARS powodujący zespół ostrej niewydolności oddechowej kończący się w niektórych przypadkach śmiercią.

Ponad 20 firm z branży IT zwróciło się do organizatorów targów o przesunięcie daty ich rozpoczęcia. Pod petycją podpisali się najwięksi i najważniejsi gracze na rynku komputerowym, m.in.: VIA Technologies i producenci płyt głównych: Asustek Computer, Elitegroup Computer Systems (ECS), Micro-Star International (MSI) i Gigabyte Technology.

Z udziału w Computeksie zrezygnowali również producenci procesorów do urządzeń przenośnych - firmy ARM, Xilinx i LSI Logic. Nvidia, jeden z największych na świecie producentów procesorów graficznych planował zaś jedynie wirtualny udział w targach poprzez przeprowadzenie konferencji transmitowanej na żywo z USA.

Organizatorzy targów Computex (Taipei Computer Association i China External Trade Development Council) zapowiadają, że nowy termin rozpoczęcia targów Computex 2003 ustalony zostanie do końca maja.


Zobacz również