SAS Visual Analytics - odpowiedzi na pytania biznesowe

SAS Visual Analytics to narzędzie Business Intelligence, które pozwala na szybki dostęp do danych i informacji zgromadzonych w firmie, w tym również tzw. "Big Data". Intuicyjna praca z narzędziem umożliwia uzyskanie natychmiastowejodpowiedzi na pojawiające się pytania biznesowe.

Przejdź do strefy SAS Big Data Analytics

Wizualna prezentacja dowolnie dużych zbiorów danych pozwala na wyjście poza utarte schematy predefiniowanych raportów lub dashboardów i  odkrywanie nieznanych do tej pory zależności, nisz biznesowych lub nieprawidłowości. Raporty i wyniki analiz mogą być niezwłocznie, w bezpieczny sposób, udostępniane przez przeglądarkę internetową i na urządzeniach mobilnych. W porównaniu z klasycznymi narzędziami Business Intelligence, pozwala szerokiej grupie użytkowników na znacznie szybszy dostęp do danych i informacji zgromadzonych w firmie.

SAS

SAS

SAS Visual Analytics Łączy w sobie moc zaawansowanego analizowania dużych wolumenów danych (High-Performance Analytics) oraz łatwego w obsłudze i wizualnie przyjaznego interfejsu eksploracji danych. Rozwiązanie skłąda się z kilku istotnych komponentów

SAS Visual Analytics Explorer - umożliwia wszystkim grupom użytkowników samodzielną wizualną eksplorację danych. Elementy do wyświetlenia są wybierane przy użyciu bocznego paska lub dynamicznego filtrowania i grupowania elementów danych. Inne funkcjonalności to praca w trybie drag-and-drop i autocharting. Podpowiedzi "Co to znaczy" umożliwiają każdemu odbiorcy jednoznaczne i właściwe zrozumienie zawartości analizowanych danych.

SAS Mobile BI - dedykowana aplikacja umożliwiająca dostęp do raportów, dashboardów oraz wskaźników KPI za pośrednictwem tabletów iPad i Android. Umożliwia wykorzystanie popularnych funkcjonalności tabletów, takich jak powiększanie i przesuwanie oraz tworzenie treści dostosowanych do różnych potrzeb biznesowych. Zapewnia też możliwość przeglądania raportów w trybie offline.

SAS Visual Analytics Designer - rozwiązanie umożliwia samodzielne tworzenie standardowych i spersonalizowanych raportów oraz dashboardów przez użytkowników o różnych poziomach zaawansowania. Dzięki kompleksowemu pakietowi opcji prezentacji danych w postaci graficznej, możliwe jest łatwe wzbogacanie prezentowanej treści o wykresy i grafy. SAS Visual Analytics Designer umożliwia dostęp do raportów, za pośrednictwem Internetu, plików Adobe pdf lub urządzeń mobilnych.

SAS LASR Analytic Server - kluczowym komponentem rozwiązania jest SAS LASR Analytic Server, który w niezwykle krótkim czasie jest w stanie wczytać dane do pamięci i szybko je przetworzyć oraz zwizualizować. Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje środowisko masowego przetwarzania równoległego (MPP) oraz technologii in-memory, SAS LASR Analytic Server umożliwia rewolucyjne przyspieszenie obliczeń analitycznych oraz przedstawienie wyników w odpowiednio dobranej formie wizualnej.

Więcej informacji na temat rozwiązania można znaleźć w strefie SAS

Przejdź do strefy SAS Big Data Analytics


Zobacz również