SASO firmy Vianix

Firma Vianix zaprezentuje podczas targów Consumer Electronics Show urządzenie o nazwie SASO, określane jako pierwszy 'Personal Digital Voice and Audio Management System'.

Podczas odbywających się w Las Vegas 6-9 stycznia 2001 targów Consumer Electronics Show, firma Vianix zaprezentuje urządzenie o nazwie SASO (wymawiaj 'say-so') określane przez jej przedstawicieli jako pierwszy 'Personal Digital Voice and Audio Management System'.

SASO to lekkie, wygodne w obsłudze urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów regularnie nagrywających i edytujących ogromne ilości danych głosowych. SASO może nagrywać głos, odtwarzać pliki MP3 i WAVE oraz edytować, zarządzać i przesyłać wszystkie te dane do komputerów stacjonarnych i palmtopów.

Oprócz wewnętrznej pamięci, SASO używa zewnętrznych kart o wielkości znaczka pocztowego oferującyh 64MB czyli do 32 godzin nagranego głosu. Transfer zarejestrowanych danych odbywa się za pomocą portu szeregowego i łącz USB, co pozwala wygodnie podłączyć SASO nawet do urządzeń typu Palm III, V i VII.

SASO firmy Vianix trafi na półki sklepowe w pierwszym kwartale 2001 roku.

www.vianix.com


Zobacz również