SCO ponownie uderza w Linuksa

Dokładnie 10 stycznia 2003 roku w prasie pojawiły się pierwsze przecieki świadczące o tym, że SCO ma zamiar zażyczyć sobie od wszystkich użytkowników Linuksa opłat licencyjnych za jego użytkowanie. Zdaniem firmy system spod znaku pingwina bezprawnie wykorzystywał technologię SCO. Teraz, po niemal trzech latach, SCO kontynuuje atak.

Korporacja ujawniła spis 217 "miejsc", w których - jej zdaniem - IBM złamał umowę z SCO udostępniając technologię firmy użytkownikom Linuksa. Zdaniem SCO przecieki były wynikiem komunikacji grup pracujących nad Uniksem i Linuksem.

Komunikacja miała doprowadzić do udoskonalenia tego ostatniego. W ten sposób, jak mówi przedstawiciel firmy, "(...) zwiększono potencjał Linuksa jako skalowalnego i niezawodnego systemu operacyjnego dla rozwiązań biznesowych oraz jako alternatywy dla Uniksa (...)."

"Rewelacje" SCO traktowane są z dystansem. Jak do tej pory firma, prócz oskarżeń, nie była w stanie sformułować ani dostarczyć żadnych niepodważalnych dowodów potwierdzających winę IBM-a.

Warto zajrzeć: SCO Controversy Timeline