SE-T084M/RSWD - zewnętrzna nagrywarka z TruDirect

W lipcu powinna pojawić się w sprzedaży najnowsza zewnętrzna nagrywarka DVD Samsunga - model o oznaczeniu SE-T084M/RSWD. Urządzenie pozwala na skorzystanie z technologii TruDirect.

Najnowszy napęd Samsunga - model o oznaczeniu SE-T084M/RSWD - należy do linii TruDirect. Urządzenie pracuje na zewnątrz komputera, cechuje się niewielką grubością i korzysta z mechanizmu określanego jako "slot in" (zamiast standardowej tacki). Sprzęt oddaje użytkownikowi do dyspozycji technologię TruDirect, dzięki której materiały przechowywane w pamięci kamer czy też aparatów cyfrowych są bezpośrednio (bez zapisywania na HDD komputera) zapisywane na płycie DVD (nagrywarka i urządzenie źródłowe muszą być podłączone do komputera). Jeżeli chodzi o maksymalne prędkości zapisu to są one następujące: 8x dla DVD+/-R, 6x dla DVD+/-R Dual Layer i 5x dla DVD-RAM.

Warto też dodać, że Samsung planuje w czwartym kwartale tego roku wprowadzić do swojej oferty nowy napęd typu combo. Urządzenie poza obsługą krążków DVD i CD będzie w stanie odczytywać płyty Blu-ray. Ponadto firma zaprezentuje nową nagrywarkę Blu-ray.

SE-T084M/RSWD trafi do sprzedaży w lipcu w cenie 149 USD.