SE Xperia Play, recenzja. Smartfon i konsola do gier w jednym


Gry i sklepy z aplikacjami

Xperia Play otrzymała certyfikat PlayStation - znajdziemy dzięki temu aplikację PlayStation Suite, która pozwala uruchamiać gry przygotowane specjalnie na tę platformę. Oprócz tego możliwe jest uruchamianie gier z pierwszej konsoli PlayStation. Po pierwszym wejściu w menu aplikacji naszym oczom ukaże się dość pokaźna lista preinstalowanych gier i aplikacji służących do pobierania (i kupowania, rzecz jasna) kolejnych tytułów. Zestaw na początek jest w sam raz - znajdziemy między innymi piłkę nożną (z serii FIFA), bijatykę (Bruce Lee) oraz platformówkę znaną właśnie z pierwszej konsoli PlayStation - Crash Bandicot.

Domyślnie instalowany zestaw zapewnia kilka długich godzin zabawy, a ponadto mamy dostęp do kilku sklepów z aplikacjami, począwszy na Android Market poprzez PlayNow na PlayStation Pocket kończąc. Zestaw dostępnych tytułów jest pokaźny. Każdy ze skleów ma co innego do zaoferowania, więc warto przyjrzeć się ofercie. Nie wszystkie gry będą płatne - Sony Ericsson porozumiał się z wydawcą gier Electronic Arts, umożliwiając darmowe pobranie czterech kolejnych gier poza preinstalowanymi w urządzeniu - należą do nich dwie wyścigówki z serii Need for Speed (Shift HD oraz Hot Pursuit), a także Battlefield Bad Company 2 oraz Dead Space. Możliwe jest także uruchomienie na Xperii Play gier z popularnego GameBoy’a Advance za pomocą emulatora VGBA dostępnego w Android Market. Jest to niestety aplikacja płatna, której koszt to nieco ponad 15 złotych.

Werdykt

Smartfon-konsola Xperia Play jest z pewnością bardzo ciekawym urządzeniem, któremu warto poświęcić uwagę. Jeśli szukamy telefonu, który będzie nam służył także w wolnych chwilach jako mobilna konsola, sprawdzi się on wyśmienicie. Każda z gier może zapewnić wiele godzin zabawy. Niestety, odbija się to na baterii i mając w perspektywie wielogodzinną podróż należy o tym pamiętać - w przypadku rozładowania się dedykowanego urządzenia możemy je schować do torby i cierpliwie poczekać aż znajdziemy się w pobliżu gniazdka, ale gdy rozładuje nam się telefon, będziemy w dużo gorszej sytuacji. Z pewnością Xperia Play nie zastąpi dedykowanej grom przenośnej konsoli, ale będzie idealnym rozwiązaniem dla mniej wymagających osób.

Pełna specyfikacja smartfonu Xperia Play znajduje się w naszej witrynie PCWorld.pl