SEGA pracuje nad Aliens: Colonial Marines

SEGA ujawniła dziś plany wydania gry zatytułowanej Aliens: Colonial Marines. Produkt wzorowany jest na serii filmów Obcy i posiada licencję od Twentieth Century Fox. Premiera pod koniec roku.

SEGA ogłosiła, że do jej planu wydawniczego trafiła gra Aliens: Colonial Marines. Choć do planowanej premiery tytułu pozostało jeszczze sporo czasu, to już teraz warto się nim zainteresować. Autorami gry jest studio Gearbox Software znane m.in. z Brothers In Arms: Road to Hill 30 oraz dodatków do Half-Life'a - Opposing Force i Blue Shift.

SEGA pracuje nad Aliens: Colonial Marines

Aliens: Colonial Marines ma być FPSem, w którym główny nacisk położono na kooperację (zarówno w trybie single jak i multiplayer). Gracz wcieli się w rolę amerykańskiego żołnierza, który wraz z kompanami musi stawić czoła Obcym. Oczywiście w zadaniu pomoże mu potężny arsenał śmiercionośnych broni.

Fabuła została stworzona przez dwóch znanych scenarzystów filmowych: Bradleya Thompsona i Davida Weddle ("Battlestar Galactica", "Star Trek: Stacja kosmiczna").

Colonial Marines ukaże się pod koniec roku. Wiadomo, że gra trafi na PC oraz konsole nowej generacji - Xboxa 360 i Playstation 3.

Więcej informacji na oficjalnej stronie.