SHAREfactory - edytor wideo dla PlayStation 4

Na dniach posiadacze PS4 otrzymają aktualizację oznaczoną numerkiem 1.70. Z przynoszonych przez nią ulepszeń najbardziej zwraca uwagę edytor klipów wideo.

Nazywa się on SHAREfactory i pozwoli na edycję nagranych filmików z gier. Użytkownik otrzyma narzędzie pozwalające na tworzenie przejść, dodawanie filtrów, napisów oraz naklejek, a także tekstu. Chętni będą również mogli dodać swoje mówione komentarze oraz wybrany podkład muzyczny. Przy użyciu kamerki PlayStation będzie można nagrać również gracza/graczy, co jest dość popularne w filmikach typu "Let's play", jakich tysiące znajdziemy na YouTube. O aktualizacji i edytorze było wiadomo już od marca, jednak dopiero wczoraj ukazał się filmik prezentujący SHAREfactory w praktyce.

Obrobiony klip wideo będzie można przesłać automatycznie na konto użytkownika na Facebooku lub zapisać na pamięci przenośnej, co pozwoli później wrzucić go na inne serwisy, np. YouTube. Aktualizacja 1.70 pozwoli oprócz tego wyłączać HDCP w konsoli, a także zamawiać cyfrowo gry przed premierą, dzięki czemu w momencie ich wejścia na rynek będą one od razu gotowe do użycia.