"SIXAXIS" padem do PS3

Sony ujawniło oficjalną nazwę dla swojego kontrolera "nowej generacji". Nazwa pada, SIXAXIS, pojawiła się w pierwszej kolejności na oficjalnej japońskiej stronie PlayStation. Koszt urządzenia został ustalony na poziomie 5 tysięcy jenów czyli około 42 USD. Nie podano jednak oficjalnej ceny pada dla przyszłych amerykańskich nabywców (jeden egzemplarz sprzedawany będzie wraz z konsolą).

"SIXAXIS" padem do PS3
SIXAXIS w pełni zasługuje na miano "kontrolera nowej generacji". Można się nim bawić zarówno po podłączeniu do konsoli, jak i bez użycia żadnych przewodów. Sony zapewnia, że bateria wystarczy na 30 godzin gry "bez kabla". Aby ją naładować wystarczy podłączyć kontroler do USB i... Grać dalej. Proste, prawda?

Sterowanie odbywa się za pomocą standardu Bluetooth. Dla porównania - kontrolery Xboxa 360 łączą się za pomocą sygnału, który jest oparty o technologię radiową.

Zobacz również:

  • PS5 Pro - data premiery, cena, specyfikacja, wygląd. Sprawdź, co już wiemy i co chcielibyśmy zobaczyć [22.03.2023]
"SIXAXIS" padem do PS3
Stronka prezentuje również, po raz pierwszy w historii, obiecany przez Sony adapter, który pozwoli na podłączenie do portu USB PS3 kart pamięci ze starszych modeli konsoli (PS, PS2). Urządzenie kosztuje 1.5 tysięca jenów czyli niecałe 13 USD za sztukę.

Firma wyda również pilot do obsługi filmów odtwarzanych za pomocą napędu Blu-Ray. Pojawi się w sprzedaży w Japonii, w grudniu. Cena - 3600 jenów (30 USD).