SLAX 6.0.0 RC5, czyli coraz bliżej premiery

Ukazało się już piąte wydanie przedpremierowe systemu SLAX 6.0.0. Użytkownicy systemu Slackware pokładają duże nadzieje w nowej dystrybucji. Tym razem udało się zlikwidować najważniejsze problemy produkcji, związane głównie ze stabilnością.

SLAX

SLAX

SLAX to niewielki system Linux w wersji live, stworzony na bazie dystrybucji Slackware. Całość mieści się na płycie CD, bądź na niewielkim nośniku danych USB. SLAX zawiera wszystkie aplikacje, których można się spodziewać w minimalistycznej wersji dystrybucji Linux. Mowa tu miedzy innymi o programach MPlayer 1.0pre5, k3b, cdrtools, kopete, midnight commander, wget, mutt (klient email) oraz rdesktop. Zarówno Slackware, jak i SLAX od zawsze były projektowane z myślą o użytkownikach zaawansowanych, którym nie straszna jest konsola. Mimo to, w projekcie nie zabrakło środowiska graficznego KDE 3.3.1 (z X.org 6.8.1) wraz z KOffice 1.3.3.

Wydanie RC 5 zawiera już obsługę 27 języków, jądro 2.6.21.5 oraz KDE 3.5.7. Wiele modułów systemu zostało zaktualizowanych z Slackware 12.0. Naprawiono liczne błędy, w tym nieprawidłowe działanie Klaptopdeamon i Slax Module Manager oraz funkcję zamykania systemu. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu SLAX.

Pobierz SLAX