SMPlayer 0.5.0 nareszcie jest

Po wielu wersjach serii 0.4.x twórcy SMPlayer udostępnili użytkownikom nowe wydanie swojego programu. Jego zwolenników ucieszy na pewno fakt, iż nareszcie odtwarza on VCD. Zrekonstruowano również cały interfejs.

SMPlayer 0.5.0 nareszcie jest

Nowa szata graficzna SMPlayer

SMPlayer to bardzo rozwijany projekt alternatywnego odtwarzacza wideo, bazującego na aplikacji MPlayer. Cała idea nowego programu polega na stworzeniu interfejsu o wiele praktyczniejszego niż domyślne MPlayer-ui. Jest on stylizowany na odtwarzacze znane z systemu Windows, takie jak Power Media Player, czy Classic Media Player. Większość funkcji jest zawartych w łatwym do obsługi pasku zadań. Dochodzi do tego możliwość szybkiej zmiany ścieżki dźwiękowej i napisów, przeszukiwanie filmu za pomocą myszki, equalizer wideo (ustawienia kontrastu, jasności, głebi kolorów, itp.) i wiele innych. SMPlayer obsługuje dodatkowo podstawowe filtry, takie jak postprocessing, korekcja dźwięku, czy karaoke oraz zawiera narzędzie do dopasowywania napisów filmowych.

Nowa wersja 0.5.0 to całkowicie nowa seria SMPlayer. Nareszcie wprowadzono możliwość odtwarzania VideoCD, zaprojektowano całkowicie nowy interfejs graficzny, który ma możliwość współpracy z KDE 3 oraz kilka zestawów ikon do wyboru. OD teraz aktywność SMPlayer będzie zaznaczona również na pasku zadań systemu. Dodano także kilka nowych tłumaczeń (dostępny jest także polski.

SMPlayer jest dostępny w wersji dla systemu Linux i Windows. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu.