SMS napędza ruch w sieci

Polska jest gotowa na przyjęcie nowoczesnych usług multimedialnych - stwierdzili po przeprowadzeniu sondy wśród dorosłych Polaków analitycy działu Consumer Lab firmy Ericsson. Z sondy wynika także, że polscy użytkownicy telefonów najintensywniej w Europie korzystają z wiadomości tekstowych.

23% Polaków już dziś korzysta z nowoczesnych usług telefonii komórkowej. Polski rynek telefonii komórkowej pod wieloma względami przypomina pozostałe kraje europejskie, w których także przeprowadzono badania. Polacy są jednak bardziej wrażliwi na cenę usług.

Polski rynek wyróżnia natomiast zdecydowanie skala wykorzystania SMS-ów. Polacy wysyłają codziennie średnio 6,5 SMS-a. To dwa razy częściej niż obywatele następnego w kolejności z badanych rynków. Ponadto, SMS inicjuje ruch w sieci, gdyż adresat z reguły odsyła odpowiedź albo oddzwania.

Z sondażu wynika także m.in., że jedynie w niewielkim stopniu rozwój telefonii komórkowej wspomagają zakupy telefonów przez firmy. 78% konsumentów w Polsce samodzielnie opłaca rachunki telefoniczne, a tylko w 2% przypadków rachunki pokrywają firmy.