SMX-C14 i SMX-C10 - "dotknięte kolorem" kamery Samsunga

W lipcu pojawią się na rynku dwie nowe kamery cyfrowe Samsunga o oznaczeniu SMX-C14 i SMX-C10. Urządzenia pozwalają na zapis materiału wideo w rozdzielczości SD (standard-definition) i wyróżniają się interesującym designem Touch of Color.

Najnowsze kamery Samsunga - modele SMX-C14 i SMX-C10 - mogą się pochwalić znanym z wybranych serii telewizorów designem ToC (Touch of Color). Urządzenia, co interesujące, wyposażone zostały ponadto w ułatwiające filmowanie skierowane ku górze obiektywy (podczas nagrywania dłoń trzymamy ukośnie) pozwalające na 10-krotne przybliżenie optyczne. Sprzęt wspiera format H.264, dzięki czemu na wbudowanej pamięci o pojemności 16 GB (dotyczy wyłącznie modelu SMX-C14) można zapisać 6-godzinny film.

SMX-C14 i SMX-C10 - "dotknięte kolorem" kamery Samsunga

Samsung SMX-C14

Obie nowości wyposażono w sloty kat pamięci SD/SDHC, 2,7-calowe wyświetlacze LCD (o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli), system stabilizacji obrazu (Hyper Image Stabilizer) oraz funkcję One Touch Upload umożliwiającą automatyczne umieszczenie nagranego materiału w serwisie YouTube.

Niestety cen urządzeń nie podano. Wiadomo natomiast, że powinny się one pojawić na półkach sklepowych w lipcu.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - kamery wideo HD.