SMplayer w pogoni za konkurentami

Coraz popularniejszy SMPlayer z każdą nową wersją dodaje coś nowego. Tym razem obecne wydanie umożliwia odtwarzanie obrazów płyty. Co więcej, ulepszono funkcje listy odtwarzania.

SMplayer w pogoni za konkurentami

SMPlayer

SMPlayer jest bardzo szybko rozwijanym interfejsem graficznym odtwarzacza MPlayer. Cała idea projektu SMPlayer polega na stworzeniu programu o wiele bardziej praktycznego niż ten dostępny w programie MPlayer. Jest on stylizowany na odtwarzacze znane z systemu Windows, takie jak Power Media Player, czy Classic Media Player. Łatwo dostępny pasek zadań wraz z najważniejszymi opcjami, funkcjonalna lista odtwarzania i prosta obsługa to główne zalety tej aplikacji. Dochodzi do tego możliwość szybkiej zmiany ścieżki dźwiękowej i napisów, przeszukiwanie scen filmowych za pomocą myszki, equalizer wideo (ustawienia kontrastu, jasności, głebi kolorów, itp.) i wiele innych. Narzędzie obsługuje podstawowe filtry takie jak postprocessing, korekcja dźwięku, czy karaoke oraz zawiera narzędzie do dopasowywania podpisów filmowych. Odtwarzacz nadal jest w próbnej fazie rozwoju (nie wykorzystuje wszystkich funkcji MPlayer, m.in. nie odtwarza VCD). Nie przeszkadza to jednak w korzystaniu z jego możliwości.

Pobierz plik

Wydanie 0.3.38 znacząco wyróżnia się spośród wielu innych wersji, bowiem dodano w nim możliwość odtwarzania obrazów płyt wideo (domyślnie obsługiwany jest tylko format ISO). Drugą ważną nowością jest opcja dodawania elementów listy odtwarzania poprzez "przeciąganie" odpowiednich plików. Brak tej funkcji, znanej z innych popularnych odtwarzaczy był dość uciążliwy dla użytkowników. Więcej informacji o SMPlayer 0.3.38 odnaleźć można na stronie projektu.