SMplayer w pogoni za konkurentami

Coraz popularniejszy SMPlayer z każdą nową wersją dodaje coś nowego. Tym razem obecne wydanie umożliwia odtwarzanie obrazów płyty. Co więcej, ulepszono funkcje listy odtwarzania.

SMPlayer

SMPlayer

SMPlayer jest bardzo szybko rozwijanym interfejsem graficznym odtwarzacza MPlayer. Cała idea projektu SMPlayer polega na stworzeniu programu o wiele bardziej praktycznego niż ten dostępny w programie MPlayer. Jest on stylizowany na odtwarzacze znane z systemu Windows, takie jak Power Media Player, czy Classic Media Player. Łatwo dostępny pasek zadań wraz z najważniejszymi opcjami, funkcjonalna lista odtwarzania i prosta obsługa to główne zalety tej aplikacji. Dochodzi do tego możliwość szybkiej zmiany ścieżki dźwiękowej i napisów, przeszukiwanie scen filmowych za pomocą myszki, equalizer wideo (ustawienia kontrastu, jasności, głebi kolorów, itp.) i wiele innych. Narzędzie obsługuje podstawowe filtry takie jak postprocessing, korekcja dźwięku, czy karaoke oraz zawiera narzędzie do dopasowywania podpisów filmowych. Odtwarzacz nadal jest w próbnej fazie rozwoju (nie wykorzystuje wszystkich funkcji MPlayer, m.in. nie odtwarza VCD). Nie przeszkadza to jednak w korzystaniu z jego możliwości.

Pobierz plik

Wydanie 0.3.38 znacząco wyróżnia się spośród wielu innych wersji, bowiem dodano w nim możliwość odtwarzania obrazów płyt wideo (domyślnie obsługiwany jest tylko format ISO). Drugą ważną nowością jest opcja dodawania elementów listy odtwarzania poprzez "przeciąganie" odpowiednich plików. Brak tej funkcji, znanej z innych popularnych odtwarzaczy był dość uciążliwy dla użytkowników. Więcej informacji o SMPlayer 0.3.38 odnaleźć można na stronie projektu.