SOF złoty!

Soldier of Fortune już od 28 marca w sprzedaży.

Już od jakiegoś czasu wielu graczy z zapartym tchem czeka na rynkową premierę Soldier of Fortune. Wydawca gry, firma Activision, kilkakrotnie przekładała datę oficjalnej premiery, tłumacząc się koniecznością wyeliminowania wszystkich błędów zgłoszonych przez beta-testerów. Na szczęście ten niezwykle żmudny proces dobiegł już końca i CD-matki nareszcie trafiły do tłoczni.

Przypomnijmy, że wyżej wymieniony tytuł należy do gatunku FPP (użytkownik wciela się w zawodowego najemnika) i według zapowiedzi twórców, ma zostawić daleko w tyle produkcji konkurencji. Za tym odważnym stwierdzeniem przemawia, przede wszystkim, wyśmienita oprawa graficzna (oparta na znacznie zmodyfikowanym engine Quake 2) i dźwiękowa oraz wprost nieopisana przyjemność płynąca z grania. Poza tym rozgrywka ma być niezwykle realistyczna, na co najlepszym dowodem jest możliwość odstrzelenia przeciwnikowi różnych części ciała, a także zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji sterujące zachowaniem wrogów. Gra oprócz standardowego trybu single-player pozwoli na prowadzenie walki także w rozbudowanym trybie multiplayer.

Soldier of Fortune pojawi się w sklepach w USA najprawdopodobniej 28 marca, a jego cena detaliczna wyniesie około 50 USD. Kilka dni później produkt powinien ukazać się również w Europie. Warto zauważyć, że będzie on sprzedawany w dwóch wersjach: mniej i bardziej krwawej.


Zobacz również