SONY: 18 000 ANSI Lumenów

Firma Sony zaprezentowała prototyp nowego projektora z serii "4K", wykonanego w technologii SXRD. Urządzenie wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku bardzo wysoką jasnością oraz (podobnie, jak pozostałe modele z serii) ogromną rozdzielczością.

SONY: 18 000 ANSI Lumenów

Model SRX-R110

Obecnie na rynku dostępne są dwa modele projektorów z serii "4K", które zostały wykonane w technologii SXRD (Silicon X-tal Reflective Display) - SRX-R110 i SRX-R105. Pierwszy potrafi wyświetlić obraz o jasności 10 000 ANSI Lumenów, natomiast drugi o jasności o połowę mniejszej.

To jednak nic w porównaniu z właśnie zaprezentowanym prototypem. Oddaje on bowiem do dyspozycji użytkownika obraz o rozdzielczości 4096 x 2160 pikseli (podobnie jak poprzednie modele z serii) i jasności... 18 000 ANSI Lumenów! Producent uważa, że nowe urządzenie z powodzeniem znajdzie zastosowanie przy komercyjnym prezentowaniu filmów.

Niestety, przewidywana cena urządzenia oraz data pojawienia się w sprzedaży nie są znane. Pewne jednak jest, że mało kto będzie mógł sobie na niego pozwolić. Warto tylko wspomnieć, że za model SRX-R110 trzeba zapłacić ponad 123 tysiące USD.