SOS Online Backup zapisze dane i posty z Facebooka w chmurze

Chmura obliczeniowa stała się bardzo popularna, a liczne serwisy pozwalające na tworzenie kopii danych w sieci istnieją już od lat. Coraz więcej plików i informacji gromadzimy jednak na urządzeniach mobilnych i w serwisach społecznościowych. W tworzeniu ich kopii nie pomogą tradycyjne rozwiązania, ale pojawiają się nowe możliwości.

SOS Online Backup

Usługa SOS Online Backup pozwala na zapisywanie danych z komputerów wyposażonych w system Windows, Max OS oraz urządzeń z Androidem i iOS. Oprócz tego umożliwia także tworzenie kopii naszych danych z Facebooka.

Aplikacja SOS przeznaczona dla popularnego serwisu społecznościowego po krótkiej konfiguracji uaktywnia automatyczne zapisywanie kopii wszystkich naszych postów z Facebooka. Dotyczy to zarówno wpisów, jak i zdjęć zamieszczanych w serwisie.

Mobilna aplikacja także pozwala na automatyczne tworzenie kopii zapasowych. W tym wypadku dotyczy to danych gromadzonych na urządzeniach z Androidem lub iOS. Daje również możliwość na bezpośredni do nich dostęp, czyli np. słuchanie muzyki prosto z chmury na naszym smartfonie. Podobne rozwiązania są jednak już dość powszechne i oferuje je m.in. Dropbox.

Rejestrujący się przez aplikację facebookowoą lub mobilną uzyskują darmową wersję testową, która pozwala na zgromadzenie 5 GB danych. Kto zechce zwiększyć pojemność swojej prywatnej chmury do 50 GB, będzie musiał przeznaczyć 79,95 dol. rocznie na dostęp do serwisu.