SP 2 PL - już za tydzień!

Service Pack 2 dla polskiej wersji systemu Windows XP zostanie udostępniony 14 września, zaś w tydzień później Microsoft rozpocznie zbieranie zamówień na płyty CD z SP2, które rozsyłane będą do użytkowników Windows XP pocztą. Termin premiery dodatku potwierdził w rozmowie z PCWK Bartłomiej Danek, rzecznik prasowy polskiego oddziału koncernu.

Service Pack 2 dla angielskiej wersji Windows XP pojawił się w połowie sierpnia, jednak do tej pory nieznana była dokładna data premiery SP2 dla polskiej edycji systemu - wiadomo było jedynie, że pojawi się on we wrześniu. Teraz okazało się, że będzie to 14 września - od tego dnia możliwe będzie pobieranie SP2.

Z uwagi na dość dużą objętość pliku - SP2 "waży" ponad 200 MB - Microsoft umożliwi użytkownikom zamawianie płyt CD z dodatkiem, które dostarczane będą pocztą. Z informacji, które znaleźć można na stronie koncernu wynika, że płyty zamawiać będzie można od 21 września.

Przedstawiciele Microsoftu mówią, że SP2 dla Windows XP jest tzw. uaktualnieniem krytycznym - to znaczy, że każdy użytkownik tego systemu powinien je bezwzględnie zainstalować. Dodatek wnosi do systemu sporo nowych funkcji, związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem - m.in. nowy firewall (Windows Firewall), Centrum Bezpieczeństwa (za pośrednictwem którego można uzyskać dostęp do wszystkich opcji związanych z bezpieczeństwem), a także blokadę pop-upów dla przeglądarki Internet Explorer (pełną listę innowacji, które wprowadza SP2 znaleźć można w tekście "Windows XP Service Pack 2 - w końcu bezpieczny?").

Warto podkreślić, że zainstalowanie SP2 dla Windows XP zalecają nie tylko pracownicy Microsoftu, ale również niezależne ośrodki, zajmujące się bezpieczeństwem systemów informatycznych - m.in. CERT US. Zdecydowana większość osób, które wzięły udział w naszej sondzie, stwierdziła, że zamierza zainstalować polską wersję dodatku - aczkolwiek część uczestników sondy zastrzegła, że zdecyduje się na to dopiero po upewnieniu się, że wszystkie wykorzystywane przez nich aplikacje są zgodne z SP2.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: