SP1 dla Visty jest już w Sieci

W sieci BitTorrent pojawiła się wczoraj finalna wersja pierwszego Service Packa dla systemu Windows Vista. Dodatek najwyraźniej "wyciekł" z Microsoftu (lub od jednego z partnerów koncernu).

SP1 udostępniony w Internecie to wersja RTM (ready to manufacturing - gotowy do produkcji) - Microsoft zakończył pracę nad nią dosłownie kilka dni temu i zaczął przesyłać dodatek do swoich partnerów (m.in. producentów sprzętu). Co więcej, SP1 dla Visty nie jest jedynym oprogramowaniem koncernu z Redmond, które 'przedpremierowo' pojawiło się w Sieci - od wczoraj w systemach P2P dostępny jest także Windows Server 2008 (w 60-dniowej wersji testowej). Kolejna wersja Windows Server ma postać pliku "ważącego" ok. 2,5 GB, zaś Service Pack 1 - ok. 2,9 GB (nie jest to sam SP1, lecz obraz płyty instalacyjnej Windows Vista z SP1).

Microsoft poinformował o nadaniu WS2008 i SP1 statusu RTM w ostatni poniedziałek - koncern zapowiedział jednak od razu, że dodatek do Windows Vista zostanie udostępniony użytkownikom dopiero w połowie marca (do tego czasu mają zostać rozwiązane pewne problemy ze sterownikami). Data premiery Windows Server 2008 została z kolei wyznaczona na 27 lutego.

Przedstawiciele koncernu z Redmond na razie nie potwierdzili oficjalnie informacji o wycieknięciu do Sieci produktów firmy - jej rzeczniczka zaleciła jednak klientom, aby nie korzystali oni z oprogramowania pochodzącego z niewiadomego źródła.