SP1 dla Windows 2003 Server już dostępny!

Pierwszy Service Pack dla systemu Windows 2003 Server (wersja 32-bitowa) osiągnął stan RTM, "ready to manufacture". Ostateczna wersja SP1 już została udostępniona do pobrania. Możliwe jest także zamówienie uaktualnienia w ten sposób, by zostało dostarczone przy pomocy tradycyjnej poczty.

Mike Nash, wiceprezes Microsoftu do spraw bezpieczeństwa, twierdzi, że zmiany i nowe narzędzia znacząco ułatwią zarządzanie opcjami dotyczącymi bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie, w którym zainstalowano Windows 2003 Server i SP1.

W Service Packu pojawiło się wiele funkcjonalności znanych już z SP2 dla Windows XP. Jednym z ciekawszych jest narzędzie blokujące cały przychodzący do serwera ruch tak długo, jak długo nie zostaną zainstalowane najnowsze uaktualnienia do systemu (również administrator może przywrócić możliwość ruchu).

Pojawiły się dodatkowo kreatory, ułatwiające przystosowanie serwera do określonej funkcji (serwer plików, WWW, poczty itp.), a jednocześnie podpowiadające, jak najlepiej zabezpieczyć system w związku z dostępnymi publicznie funkcjami.

Service Pack był w pewnym sensie "wpisany" w przyszłość Windows 2003 Server. Prace nad nim trwały 18 miesięcy, czyli wystartowały tuż po rozpoczęciu sprzedaży wspomnianego OS-a.

Microsoft zaleca, by administratorzy uaktualniający tylko jeden serwer skorzystali raczej z Windows Update zamiast pobierać cały Service Pack.

Więcej informacji: The Register


Zobacz również