SP2 dla Windows XP - znów odłożony?

Microsoft zamierzał już wczoraj udostępnić użytkownikom Service Pack 2 dla systemu Windows XP, ale w ostatniej chwili zrezygnował - donosi serwis TheInquirer.net. Koncern nie wyjaśnił na razie, dlaczego po raz kolejny zdecydowano się przesunąć premierę najnowszego pakietu uaktualnień i dodatków dla Windows XP.

Nie podano również, niestety, żadnej konkretnej daty udostępnienia SP2. Wiadomo tylko, że Microsoft raczej nie zamierza dodawać do Service Packa żadnych nowych opcji - teraz trwa już tylko testowanie dodatku.

Warto wspomnieć, że SP2 dla Windows XP jest w tej chwili priorytetowym projektem Microsoftu - koncern zdecydował się nawet na przesunięcie części pracowników, tworzących następcę Windows XP (system o roboczej nazwie Longhorn) do działu zajmującego się Service Packiem. Konsekwencją tego była ogłoszone niedawno przesunięcie terminu premiery pierwszej wersji testowej Longhorna.

Szczegółowy spis funkcjonalności, które do systemu Windows XP wprowadzi Service Pack 2 znaleźć można w tekście 'Service Pack 2 - Windows XP wreszcie bezpieczny?'.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: