SP2 dla XP przez P2P? Już nie

Przedstawiciele grupy Downhill Battle, która kilka dni temu udostępniła kopię poprawki Service Pack 2 dla systemu Windows XP na stronie SP2torrent.com, poinformowali o zaprzestaniu dystrybucji pod wpływem nacisków ze strony koncernu Microsoft.

O inicjatywie grupy Downhill Battle pisaliśmy już w artykule: "BitTorrent pomaga dystrybuować SP2 dla XP?". Jak mówił wtedy jeden z założycieli Downhill Battle - Nicholas Reville - to idealny moment na pokazanie użyteczności bezpośredniej wymiany plików, zgodnej z obowiązującym prawem. Okazało się jednak, zgodnie z przewidywaniami niezależnych obserwatorów, iż koncern Microsoft zareaguje na poczynania Downhill Battle.

Do dwóch firm oferujących hosting dla Downhill Battle trafiły notki z prośbą o zaprzestanie dystrybucji Service Packa 2 dla systemu Windows XP. Powoływano się w nich na tzw. 'Digital Millennium Copyright Act'. Downhill Battle zaprzestało dystrybucji - na stronie SP2Torrent.com, zamieszczono stosowną informację, wraz z odnośnikiem do strony Microsoftu, skąd można pobrać SP2.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Jeden ze współzałożycieli grupy, Holmes Wilson tłumaczy, iż ich cel został już osiągnięty. Było nim zademonstrowanie użyteczności sieci P2P do skutecznej dystrybucji komercyjnego oprogramowania. Co więcej, Wilson przewiduje, iż nawet tak duże koncerny jak Microsoft będą korzystać z podobnych metod dystrybucji swojego oprogramowania w najbliższych latach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: