SP3 dla Windows XP - później, niż się spodziewano

Microsoft zapowiedział, że kolejny pakiet uaktualnień i łatek dla systemu Windows XP - Service Pack 3 - udostępniony zostanie dopiero w 2007 r. Informacja ta jest dość zaskakująca - do tej pory wydawało się, że SP3 pojawi się wkrótce po premierze systemu Windows Vista (czyli jeszcze w 2006 r.).

Przedstawiciele koncernu tłumaczą, iż w tej chwili priorytetem Microsoftu jest Vista - i choć prace nad Service Packiem 3 dla Windows XP już się rozpoczęły, to jednak nie należy spodziewać się udostępnienia go wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku. Nie wiadomo na razie, jakie innowacje zawierać będzie SP3 dla Windows XP - Microsoft nie wydał żadnego komunikatu w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że pierwsze konkretne doniesienia o SP3 pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku - wtedy to przedstawiciel francuskiego oddziału Microsoftu poinformował, że prace nad kolejnym service packiem dla Windows XP już się rozpoczęły i że udostępnienie dodatku planowane jest na koniec roku 2006. Teraz plany te najwyraźniej uległy zmianie...