SQL dla palmtopów

Microsoft wprowadza na rynek oprogramowanie SQL Server 2000 dla systemu operacyjnego Windows CE.

Podczas odbywającej się w Chicago konferencji PASS (Professional Association for SQL Server) przedstawiciele firmy Microsoft oficjalnie ogłosili dostępność oprogramowania SQL Server 2000 w wersji dla systemu Windows CE . Paul Flessner, wiceprezes działu .Net Enterprise Servers Group, oświadczył, iż aplikacja w wersji dla palmtopów będzie licencjonowana jako część pakietu SQL Server 2000 w wersji dla developerów. Oprogramowanie będzie można nabyć w cenie 499 USD.

SQL Server 2000 CE Edition jest przeznaczony dla wszelkich urządzeń działających pod kontrolą systemu Windows CE i Pocket PC. Aplikacja zajmuje 1 MB pamięci i oferuje możliwość korzystania z podobnego zestawu narzędzi, jaki zawarty jest w "dużym" SQL Server. Użytkownicy palmtopów otrzymają do dyspozycji narzędzia do zdalnego pobierania, uaktualniania i synchronizacji danych z firmową bazą danych, poprzez protokół HTTP.

"Synchronizacja z lokalną firmową bazą danych jest wielkim udogodnieniem dla osób pracujących w terenie. Często się zdarza, iż np. handlowcy chcą mieć możliwość nie tylko zdalnego przesyłania zamówień do firmy, ale również jego zdalnej edycji. To wszystko umożliwia im SQL Server 2000 CE Edition" - powiedział Job Rubin, starszy analityk z Gartner Group.


Zobacz również