SUPER 2010 - superkonwerter audio i wideo

Zmiana formatu pliku muzycznego bądź filmowego to pestka. Zadba o to SUPER 2010, który w jasny i przejrzysty sposób pozwala zdefiniować każdy parametr kodowanego materiału. I nie trzeba być przy tym wcale ekspertem.

Do pobrania:

SUPER 2010

SUPER 2010 to odtwarzacz i enkoder w jednym. Program obsługuje pliki audio i wideo, pozwala je oglądać i odsłuchiwać, umożliwia konwersję pomiędzy wieloma różnymi formatami. Udostępnia graficzny, wygodny w obsłudze interfejs dla wielu różnych zestawów kodeków między innymi takich, jak ffmpeg, mencoder, mplayer, x264, MusePack, czy Monkey's audio.

SUPER 2010 - superkonwerter audio i wideo

SUPER 2010

Lista obsługiwanych przez SUPER 2010 formatów jest bardzo długa. Bez potrzeby instalacji dodatkowych narzędzi i kodeków aplikacja radzi sobie bez problemu z takimi formatami wideo jak na przykład: AVI, DivX, Xvid, MPEG4, mov, mp4, mpg, flashowymi swf, fli, flc i flv, viv, vob, wmv, rm, asf, 3gp w standardach Nokii, Siemensa czy Sony Ericsona, a nawet stosowanym w PlayStation srt. Rozpoznaje pliki audio ac3, amr, mp2, mp3, mp4, ogg, ra, wma.

Konwertuje dane do postaci rozpoznawalnej przez iPhona i iPada. Obsługa skryptów AviSynth pozwala definiować w nim zaawansowane ustawienia kodowania. W ramach jednego formatu umożliwia stosowanie wielu różnych kodeków. Zarówno pliki audio, jak i wideo można za pomocą programu konwertować pomiędzy większością obsługiwanych przez niego standardów.

Zaletą SUPER 2010 jest prosta konfiguracja parametrów każdego formatu, pozwalająca jednak dostosować do wymagań użytkownika nawet najdrobniejsze ustawienia. Można decydować o rozmiarze pliku wynikowego konwertowanego materiału, przepływności (bitrate), czy liczbie odtwarzanych na sekundę ramek. Dla plików audio definiuje się na przykład częstotliwość próbkowania bądź liczbę kanałów, decyduje o tym, która wersja językowa ma się znaleźć w zapisanym pliku.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wynikowy materiał wideo może być przeskalowany i mieć inne proporcje ekranowe niż oryginał, usunąć bądź dodać do niego przeplot, zmienić wzmocnienie. Pliki można również obrabiać hurtowo. Wystarczy przeciągnąć zestaw obiektów wejściowych do okna programu. Tryb automatyczny konwertuje pliki do standardów VCD, SVCD i DVD a tryb Direct Stream Copy zachowuje w kopii jakość i ustawienia oryginału.

Wbudowany w SUPER 2010 odtwarzacz plików multimedialnych radzi sobie bez kłopotu z formatami, które nie są obsługiwane nawet przez takie odtwarzacze jak WMP, MPC bądź VLC. Nie wymaga przy tym instalacji dodatkowych kodeków, bazuje jedynie na wbudowanych. Do odgrywanego materiału można w czasie rzeczywistym dodawać różne efekty i wpływać na jego jakość.

Dostępne są funkcje modyfikujące kontrast, jasność czy nasycenie kolorów, pozwala wyświetlać obraz w odbiciu lustrzanym, zmieniać jego proporcje, przyspieszać i zwalniać. Program umożliwia także odtwarzanie oraz zapis na dysku strumieni audio i wideo z internetu oraz wyświetla takie pliki graficzne, jak bmp, dib, fax, jpg, png, rle, tif i wmf.

SUPER 2010 nie ma polskiej wersji językowej, choć w trakcie instalacji taki wariant interfejsu jest do wyboru. Po polsku jest jedynie część instalatora.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: