SUPoX AP55+GTR - oferująca WiFi oraz Bluetooth płytowa nowość dla Core i5

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowej płyty głównej firmy SUPoX noszącej oznaczenie AP55+GTR. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z nowymi procesorami Intela korzystającymi z podstawki LGA1156 i może się pochwalić modułami WiFi oraz Bluetooth.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - płyty główne Intel.

Płyta zbudowana została w oparciu o chipset Intel P55 i przeznaczona jest do współpracy z procesorami Core i5 (podstawka LGA1156). Dysponuje czterema slotami pamięci DDR3-1333, trzema slotami PCI-Express x16, siedmioma złączami SATA 3.0 Gbps oraz jednym eSATA. Połączenie z Internetem zapewnia moduł Gigabit Ethernet, natomiast dźwięk generuje zintegrowana karta muzyczna z obsługą dźwięku w standardzie 7.1. Warto też wspomnieć o przyciskach Power, Reset i Clear CMOS, wyświetlaczu informującym o bieżącym statusie płyty głównej (Debug LED) oraz możliwości podłączenia do monitora LCD za pomocą trzech różnych wyjść wideo - analogowego D-Sub oraz cyfrowych DVI i HDMI. Ponadto sprzęt, o którego chłodzenie dba system Q-Cool, pozwala na opcjonalne skorzytanie z modułów WiFi i Bluetooth 2.1 oraz oddaje do dyspozycji użytkowników slot kart pamięci SD.

Płyta zostanie zaprezentowana na mających się rozpocząć w przyszłym miesiącu targach Computex 2009. Do sprzedaży trafi najprawdopodobniej tuż przed oficjalną premierą procesorów Intela z rodziny Core i5 (przewidziana ona została na październik).

Zdjęcie urządzenia dostępne pod tym adresem.