SW: Battlefront i Sims 2 na Maca

Tworzone przez firmę Aspyr Media Macowe edycje gier "Star Wars: Battlefront" i "The Sims 2" osiągnęły status beta. Premiery obu gier przewidziane są na czerwiec tego roku. Już teraz jednak można składać przedpremierowe zamówienia - na pierwszą z nich tylko w USA, na drugą również w Europie.

Okladka Star Wars: Battlefront w wersji na Macintoshaa

Okladka Star Wars: Battlefront w wersji na Macintoshaa

"Star Wars: Battlefront" jest strzelaniną FPP, zoptymalizowaną do drużynowych rozgrywek w Sieci, w której będzie mogło wziąć udział nawet do 32 jednocześnie. W grze będzie dostępny również moduł "voice chat" umożliwiający komunikację pomiędzy graczami, za pośrednictwem zestawów słuchawkowych.

"Star Wars: Battlefront" oferuje trzy tryby singleplayer - "Instant Action", "Galactic Conquest" I "Historical Campaigns". Natomiast klasyczne tryby rozgrywek wieloosobowych wzbogaci ciekawie tryb "Conquest". Moduł ten przeznaczony jest do rozgrywek drużynowych, w których poszczególne drużyny w kolejnych bitwach dążą do podbicia całej galaktyki. Każdy wygrany pojedynek będzie nagradzany 'specjalną umiejętnością' dla całej drużyny, którą jej członkowie będą mogli wykorzystać podczas następnej bitwy.

Screenshot z gry Star Wars: Battlefront w wersji na Macintosha

Screenshot z gry Star Wars: Battlefront w wersji na Macintosha

Akcja gry będzie toczyć się w 15 środowiskach i dziesięciu różnych planetach znanych z sagi Star Wars. Znajdziecie tu m.in. misje, których akcja będzie toczyć się na planetach Hoth, Geonosis, Yavin, Tatooine czy Naboo. Gracze będą mogli wcielić się w jedną z dwudziestu różnych jednostek z czterech frakcji - Rebel Alliance, Imperial Army, Clone Army i Droid Army. Każdy z dostępnych żołnierzy będzie posiadał specjalne umiejętności i będzie mógł korzystać z rozmieszczonych na ziemi wieżyczek strzelniczych i piętnastu różnych pojazdów, znanych ze świata Gwiezdnych Wojen (m.in. AT-ST i X-wing).

Więcej informacji

Okladka The Sims 2

Okladka The Sims 2

Druga generacja serii - 'The Sims 2' - umożliwia pokierowanie simami przez okres całego życia. Dzięki wprowadzeniu do gry genetyki, simy będą teraz także przekazywać swoje cechy kolejnym pokoleniom. W 'The Sims 2' istnieje bowiem możliwość dziedziczenia cech fizycznych i osobowości, tak więc nowa generacja będzie przypominać wyglądem i zachowaniem swoich przodków. Oczywiście gracze będą ustalać życiowe priorytety Simów, decydując, o tym, do czego w życiu nasi bohaterowie będą przede wszystkim dążyć - np. do zdobycia sławy, bogactwa, czy też założenia rodziny.

Screenshot  z The Sims 2 w  wersji na Macintosha

Screenshot z The Sims 2 w wersji na Macintosha

'The Sims 2' zaoferuje wiele nowych, ciekawych opcji. W trakcie rozgrywki gracze będą mogli np. kręcić filmy z życia swoich simów, dzięki czemu będzie można stworzyć rodzinną bibliotekę filmową dokumentującą najważniejsze momenty z życia naszych bohaterów. Wystarczy tylko wybrać obsadę, scenerię, a następnie poprowadzić kamerę i uchwycić na taśmie akcję z ekranu gry - oczywiście w każdym momencie będzie można robić zbliżenia wybranych postaci i obiektów.

W 'The Sims 2' zastosowano także nowy system tworzenia postaci, który oferuje bogaty wybór wizerunków twarzy, fryzur, ubrań oraz możliwość przenoszenia do gry własnoręcznie przygotowanych elementów.

Więcej informacji


Zobacz również