Są już dodatkowe pakiety językowe dla Visty - po "zaledwie" 11 miesiącach!

Udostępniając Vistę Ultimate, Microsoft deklarował, że kupując ją użytkownicy otrzymają dostęp do bogatego zbioru aplikacji "Ultimate Extras". Wśród nich miały się znaleźć niezliczone dodatki do systemu oraz liczne pakiety językowe. W tym drugim wypadku sztuka udała się po zaledwie 11 miesiącach.

Czytelnicy wykorzystujący angielską wersję systemu Windows Vista pytali nas niekiedy, skąd pobrać dodatkowe pakiety językowe - w tym szczególnie paczkę polonizującą następcę Windows XP. Microsoft bowiem dużo mówił o ich dostępności, ale rzadko kiedy rzeczywiście coś upubliczniał.

Na szczęście cierpliwość użytkowników została nagrodzona. Od dziś możliwe jest oficjalne pobieranie następujących pakietów lokalizacyjnych (oczywiście system w polskiej wersji językowej dostępny jest od początku):

- arabskiego

- bułgarskiego

- chorwackiego

- czeskiego

- estońskiego

- greckiego

- hebrajskiego

- litewskiego

- łotewskiego

- polskiego

- portugalskiego

- rumuńskiego

- serbskiego

- słowackiego

- słoweńskiego

- tajskiego

- tureckiego

- ukraińskiego

- węgierskiego.

Nowe pakiety językowe udostępnione z poziomu Windows Update

Nowe pakiety językowe udostępnione z poziomu Windows Update

Oprócz nich dostępne są oczywiście pakiety lokalizacyjne, które pojawiły się niedługo po premierze, a wśród nich m.in. angielska, chińska, francuska, hiszpańska, niemiecka, rosyjska czy włoska.

Jednocześnie Microsoft zaleca zainstalowanie łaty dostępnej na stronach pomocy technicznej w razie gdyby instalacja pakietów kończyła się błędem.


Zobacz również