Są już exploity na nowe dziury w WMP

W Sieci pojawiły się pierwsze exploity, umożliwiające zaatakowanie systemu Windows poprzez ujawnione we wtorek przez Microsoft błędy w programie Windows Media Player. Przedstawiciele koncernu zalecają użytkownikom jak najszybsze zainstalowanie udostępnionych już uaktualnień.

Łatki, usuwające krytyczne błędy w Windows Media Player, Microsoft udostępnił w miniony wtorek, w ramach comiesięcznego pakietu uaktualnień dla swoich produktów (pisaliśmy o tym w tekście "Microsoft: siedem łatek, dwie krytyczne").

Teraz w Sieci pojawiły się pierwsze exploity, umożliwiające wykorzystanie tych błędów do przeprowadzania ataków na komputery pracujące pod kontrolą systemów z rodziny Windows (problem dotyczy WMP w wersjach od 7.1 do 10). Eksperci ostrzegają, że wkrótce exploity te mogą zostać wykorzystane np. przez twórców robaków czy wirusów.

Dlatego też zarówno specjaliści ds. bezpieczeństwa, jak i przedstawiciele Microsoftu, zgodnie zalecają użytkownikom Windows jak najszybsze zainstalowanie uaktualnień, usuwających groźne błędy z WMP. Najwygodniejszym sposobem ich pobrania i zainstalowania jest skorzystanie z mechanizmu Microsoft Update.