Sacred - nowy dodatek w przyszłym roku

Studio Ascaron oficjalnie zapowiada wydanie oficjalnego dodatku do bestsellerowej gry RPG "Sacred", zatytułowanego "Underworld".

Dodatek "Sacred: Underworld" będzie wymagał podstawowej wersji gry, a jego premiera przewidziana jest na kwiecień 2005r. Rozszerzeniu powiększa powierzchnię świata gry o ponad 40 % oraz wprowadza dwie nowe postaci, w które mogą wcielić się gracze - Krasnoluda i Demona. Dzięki temu będzie można jeszcze raz przeżyć przygodę w świecie Ancaria, kierując dwoma nowymi bohaterami lub kontynuować rozgrywkę istniejącymi już postaciami. Jak na oficjalny dodatek przystało, "Sacred: Underworld" wprowadza także ponad 30 nowych, przerażających wrogów oraz niezliczoną wręcz liczbę nowych rodzajów broni.

Przypomnę tylko, że "Sacred" jest grą RPG, stworzoną w podobnej konwencji do kultowego "Diablo". Zaczynając rozgrywkę gracz wybiera jednego z 6 dostępnych bohaterów, z których każdy posiada własną charakterystykę, styl walki i umiejętności. Klasycy gatunku mogą wybrać standardowe klasy postaci - maga lub leśnego elfa, podczas gdy gracze poszukujący nowych rozwiązań z chęcią wcielą się w postać gladiatora czy mrocznego elfa. Na prawdziwych rewolucjonistów czekają natomiast Serafini i Wampirzyce.

Gra oferuje ponad 30 różnorodnych misji i ponad 200 mini-zadań - już na samym początku gry, będziemy mieli swobodny dostęp do 70% powierzchni świata gry. Pozostała jego część zostanie udostępniona w trakcie kolejnych zdań. Akcja gry będzie się toczyć w szesnastu różnych środowiskach obejmujących m.in. krainy lodowe, lasy, pustynie i niezastąpione w grach fabularnych katakumby. Co ciekawe, w trakcie rozgrywki będziemy mogli również walczyć konno, wykorzystując do tego celu zarówno broń, jak i szeroki arsenał czarów. W trybie gry wieloosobowej w rozgrywce może brać udział do 16 graczy jednocześnie.


Zobacz również