Sądowa batalia Samsunga. Chodzi o patenty w USA

Firma Samsung Electronics została niedawno uwikłana w sprawę sądową w związku z naruszeniem patentów w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o technologię bezprzewodowego ładowania smartfonów. W sprawę zaangażowana jest także m.in. firma LG, która właśnie zrezygnowała z produkcji smartfonów.

Pod koniec kwietnia tego roku Samsung Electronics oraz amerykańska spółka zależna zostały pozwane przez Scramoge z siedzibą w Dublinie. Pozew został wniesiony do Western District Cour w Teksasie. Scramoge twierdzi, że Samsung wykorzystał trzy z jej patentów, (numery patentowe: 9553476, 9825482, 9997962) tym samym powodując szkody. Chodzi o wytwarzanie i dystrybucję produktów, które miałyby naruszać bezpośrednio patenty w Stanach Zjednoczonych. Firma zażądała także odszkodowania.

Samsung Electronics bezpośrednio naruszył patenty, wyprodukował i rozprowadził produkty do Stanów Zjednoczonych, powodując szkody

Naruszenia miałyby być wykorzystane w 28 modelach smartfonów od koreańskiego producenta. Chodzi m.in. o Galaxy S6 Edge z 2015 oraz Galaxy S21, który miał swoją premierę kilka miesięcy temu.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Patenty związane z ładowaniem bezprzewodowym smartfonów zostały oficjalnie zarejestrowane przez LG Innotek w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych w USA w 24 stycznia 2017 roku. Scramoge nabył je od LG w lutym tego roku. Poza tym Scramoge nabyło od LG ponad 120 innych patentów, które są zarejestrowane w amerykańskim urzędzie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: